Blog

Jesteś tutaj:

Szklane wykończenia wnętrz – nowoczesna elegancja

Dodano: | Dodane w Blog

Modne stało się wszystko, co nowoczesne – coraz częściej, ludzie starają się, aby ich przestrzeń mieszkalna była elegancka, minimalistyczna oraz oryginalna. Właśnie w ten kanon wpisują się szklane elementy wykończenia wnętrz.


Dlaczego szkło?

Szklana kuchniaDawniej szklane wyposażenie wnętrz było kojarzone z luksusem, na który niewielu ludzi mogło sobie pozwolić. Obecnie szkło zyskuje coraz większe uznanie w zagospodarowaniu przestrzeni mieszkalnej – stało się symbolem nowoczesności. Szkło należy do materiałów szlachetnych, które posiada ogrom możliwości zarówno użytkowych, jak i stylistycznych. Nie dość, że jest twarde, odporne na uszkodzenia oraz łatwe w utrzymaniu czystości, to także eleganckie, estetyczne i gustowne.

Zalety

Wielkim pozytywem szkła jest fakt, że może ono przyjmować różne kształty. Elementy wyposażenia wnętrz mogą być w różnych rozmiarach i barwach. Ważną cechą jest także dowolność w stopniu przepuszczalności światła, ponieważ istnieje wybór między innymi szkłem przezroczystym, matowym czy mlecznym. Dzięki temu możliwe jest skomponowanie od podstaw dekoracji w określonym stylu. W stylizacji minimalistycznej najlepiej sprawdzą się szkła przezroczyste. Dla osób, które mają inną koncepcję stworzenia przestrzeni, dostępne są także warianty wzbogacone dodatkowym wzornictwem. Można także poprosić fachowców o przełożenie własnych koncepcji wzornictwa na szkło.

Luksusowe elementy

Szklane schodyObecnie szkło wykorzystywane jest w wielu dziedzinach wyposażenia i wykończenia wnętrz. Wielką popularnością cieszą się zabudowy cało szklane, do których należą ściany. Dają one bowiem poczucie wolności i przestrzeni. Najczęściej wybierane są przezroczyste formy, które powodują, że pomieszczenie optycznie wydaje się większe. Szkło również często znajduje zastosowanie w łazienkach. Nawet te o naprawdę małej powierzchni, po wstawieniu do nich szklanej kabiny prysznicowej, zyskują optycznie klika metrów kwadratowych. Do najbardziej nowoczesnych pomysłów w zagospodarowaniu szkła należą szklane sufity i schody. Stworzenie obu tych elementów kojarzy się z filmowym luksusem i nowoczesnością, jednak współcześnie opcje te dostępne są dla wszystkich.

Szklane dekoracjeNie wolno także zapomnieć o wyposażeniu wnętrz w dodatki. Szklane elementy są eleganckie i gustowne, a także, co istotne, praktyczne. Są łatwe w czyszczeniu, odporne na chemikalia i jednocześnie posiadają walory estetyczne. Do najczęściej wybieranych szklanych dodatków należą: stoły, wazony, patery, świeczniki, lampy i lustra. Dzięki nim przestrzeń staje się bardziej dystyngowana i elegancka, dzięki czemu każdy człowiek może zaznać luksusu, mając nawet małe mieszkanie.

Szkło na „tak”

Szkło jest dobrym rozwiązaniem dla ludzi, którzy chcą nowocześnie zagospodarować swoją przestrzeń mieszkalną. W obecnych czasach szkło nie należy do drogich materiałów, jest ponadto ogólnodostępne. Jeśli jednak nie ma jednej, konkretnej koncepcji na użycie szklanych elementów w domu, warto porozmawiać o tym ze specjalistą, który odpowiednio do oczekiwań oraz możliwości pieniężnych, zaproponuje koncepcję zaaranżowania wnętrza z udziałem szkła.