Blog

Jesteś tutaj:

Sypialnia na poddaszu

Poddasze poprzez skosy jest jednym z najtrudniejszych miejsc do zagospodarowania. Jednak dzięki odizolowaniu od pozostałej części domu, jako najcichsze pomieszczenie jest rewelacyjnym miejscem na stworzenie sypialni. Pochyłe ściany oraz widoki tworzą niepowtarzalny klimat do relaksu i wypoczynku.

poddaszeJednak stworzenie idealnego miejsca otoczonego ukośnymi ścianami nie jest łatwe. Każde poddasze, posiadać może sufity, których nachylenie będzie wymagać przemyślanego planu oraz odpowiednio dobranych mebli.

Jako, że strych jest miejscem bardzo ograniczonym powierzchniowo, nie należy przesadzać z dużą ilością mebli. Czasami to prostota i niewielkie dodatki tworzą idealną całość. Najlepiej ograniczyć się do łóżka, szafek nocnych, małego stolika czy fotela. Umieszczanie wielkich meblościanek zabierze zbyt dużo wolnej powierzchni. Jeśli jednak mamy do zagospodarowania większy metraż, warto pomyśleć o zaadaptowaniu przestrzeni na garderobę lub wstawienie szafy robionej na wymiar, która idealnie wkomponuje się w ułożenie skosów. Przy małej powierzchni musi wystarczyć mała komoda lub szafa w innym pokoju.

Łóżko powinno być największym meblem i to od niego powinno zacząć się zagospodarowywanie przestrzeni. Jednym z lepszych dla niego miejsc są skosy. Niestety codzienne pobudki z widokiem na ścianę, a czasem uderzenie o nią głową, sprawiają, że niektórzy rezygnują z tego pomysłu.

Dodatkiem mogą być niewielkie szafki nocne wraz z lampkami, których światło będzie nadawało romantyczny klimat. Jeśli jedynym wygodnym miejscem na łóżko okaże się miejsce pod oknem, warto zainwestować w rolety, które zapewnią dobrą izolację przed porannymi promieniami słońca.

Do sypialni na poddaszu najlepiej pasują jasne kolory, jak biel, błękity i pastele. Dodatkowo warto pamiętać o dobrym oświetleniu, które ociepli wnętrze. Idealnym motywem na podkreślenie charakteru sypialni jest pozostawienie belek sufitowych w ich naturalnym kolorze. Niewielkie dodatki jak obrazy, dywan czy duże lustro świetnie ożywią pomieszczenie. Chociaż urządzenie sypialni na poddaszu nie należy do łatwych zadań, to efekt końcowy może naprawdę zachwycić.