Blog

Jesteś tutaj:

Mieszkanie w męskim stylu

Męskie mieszkanieCzy urządzając mieszkanie można nadać mu płeć? Oczywiście. Wchodząc do dwóch różnych mieszkań – jednego należącego do kobiety, drugiego do mężczyzny – na pierwszy rzut oka można odróżnić, które mieszkanie jest kogo. Kobiety stawiają na kolory, a mężczyźni?

Pastelowe ściany i kolorowe firanki nie są zbyt męskie. Dlatego we wnętrzu mieszkania mężczyzny zwykle dominują ciemne, mocne kolory – od granatu, butelkowej zieleni po czerń, będące często połączone z wyrazistą czerwienią, która dodaje energii. Kolorowe akcenty występują w formie kilku niewielkich dodatków np. w postaci poduszek lub kolorowych plastikowych krzeseł, które w razie potrzeby zmian, można bardzo łatwo zastąpić czymś innym.

minimalistyczne wnętrzeMężczyźni zazwyczaj lubią przestrzeń, dlatego też często można spotkać męskie mieszkania, w których jedynymi ścianami są te, które oddzielają toaletę od innych pomieszczeń. Ze względu na to, iż samotni mężczyźni często wybierają kawalerkę – kuchnia i salon zostają połączone w jedno, co optycznie powiększa niewielką przestrzeń. Wykończenia w postaci betonowych podłóg, szkła i metalu odzwierciedlają charakter każdego mężczyzny. Przedpokój, jak i korytarz nie powinny być zastawione dużą szafą na buty czy ubrania. Na ich miejscu powiesić można kilka wieszaków na kurtki. Na ścianach dobrze będą prezentować się zdjęcia z podróży lub te, nawiązujące do zainteresowań.

Mężczyźni zwykle preferują minimalizm. Najlepszą ozdobą salonu będzie powieszona na ścianie gitara, a także połamana deska snowboardowa. Każdy dodatek w tego typu mieszkaniu może być związany z hobby lokatora. Dla panów lubiących rywalizację dobrym rozwiązaniem jest wygospodarowanie miejsca, gdzie będzie można ustawić stół bilardowy lub do pokera. Nowoczesne i funkcjonalne meble o geometrycznych i prostych kształtach świetnie sprawdzą się w takim wnętrzu.

mieszkanieNowości techniczne to coś, czym interesuje się praktycznie każdy mężczyzna, dlatego w męskim mieszkaniu zazwyczaj można natknąć się na duży telewizor z konsolą do gier. Jeśli często zdarza się tak, że praca zabierana jest do domu, powinno się wygospodarować część przestrzeni na mini biuro.

W męskim mieszkaniu zobaczyć można przede wszystkim zdecydowanie. Jeśli postawi się na jeden kolor to widać konsekwencje w urządzaniu innych pomieszczeń. Mężczyźni nie boją się czerni czy szarości. Kolory te nie tylko pasują do panów, ale również tworzą we wnętrzu męską elegancję, która na pewno przypadnie do gustu niejednej kobiecie.

Urządzanie mieszkania w męskim stylu mogłoby się wydawać proste. Jednak dopasowanie różnych dodatków do siebie w taki sposób, by tworzyły prosty wystrój okazać się może bardzo trudne. Dlatego też warto skorzystać z porad specjalistów, którzy będą potrafili stworzyć azyl mężczyzn, a także sprawią, że ciemne kolory świetnie sprawdzą się na ścianach i odpowiednio dobrane, pasować będą nawet w małych wnętrzach.