Blog

Jesteś tutaj:

Jak w prosty i szybki sposób odmienić wnętrze?

Dodano: | Dodane w Blog

Wnętrze domu ma wpływ na codzienne samopoczucie, dlatego warto poświęcić chwilę na wprowadzenie zmian, które sprawią, że jeszcze przyjemniej będzie się w nim mieszkać. Nie jest potrzebny generalny remont czy zakup nowych mebli, a jedynie odrobina czasu i cierpliwości, by mieszkanie czy pomieszczenie nabrało nowego, niepowtarzalnego charakteru.

Fototapeta na ścianieZazwyczaj pierwszą myślą kojarzącą się z remontem jest zmiana koloru ścian. Pomalowanie jednej z nich na ciekawy kolor lub oklejenie tapetą, pasującą do wnętrza, jest pierwszym krokiem do tego, aby pomieszczenie nabrało nowego charakteru. Jednym ze stosunkowo nowych rozwiązań jest fototapeta, która, odpowiednio dobrana, potrafi w oryginalny sposób ozdobić każde wnętrze. W przypadku pokoju dziecięcego utrzymującym się trendem jest pomalowanie ściany farbą magnetyczną oraz tablicową. Takie rozwiązanie stworzy dziecku ogromne możliwości zabawy i rozwoju talentów.

Zmiana wnętrzaWarto pomyśleć także o nowym rozkładzie mebli, dzięki któremu można osiągnąć efekt odświeżenia pomieszczenia. Warto wówczas tak rozplanować ich rozstaw, by uzyskać, jak największą wolną przestrzeń. Metodą prób i błędów znajdzie się perfekcyjne rozwiązanie. W przypadku, gdy meble są już zniszczone, można w prosty sposób je odrestaurować. Starą tapicerkę kanapy warto zmienić na nową – samodzielnie lub przy pomocy fachowca. Jeszcze szybszym rozwiązaniem jest zastosowanie narzuty i dodanie kilku dekoracyjnych poduszek. Każde z pomysłów jest zdecydowanie tańsze niż kupienie nowej, a do tego przynosi ogromną satysfakcję! Meble, typu regał czy stolik, warto pomalować, wymienić uchwyty i nóżki lub obkleić okleiną imitującą drewno czy fototapetą.

Dekoracje mieszkaniaAlternatywą dla malowania ścian jest powieszenie na nich półek, kompozycji ramek na zdjęcia, plakatów lub obrazów. Wszystko to można zrobić własnoręcznie, zaoszczędzając część budżetu i mając pewność, że kompozycja taka będzie jedyną w swoim rodzaju. Nie trzeba od razu wymieniać starej, zniszczonej podłogi. Kupując stylowy, dobrany do wnętrza dywan, wszelkie uszkodzenia nie będą zwracać uwagi. Jednym z centralnych punktów pomieszczenia jest również okno – nowe firany, zasłony, czy rolety pomogą odmienić wnętrze.

Mniej angażującymi zabiegami jest kupienie odpowiednich dodatków. Dobrze przemyślane mogą całkowicie odmienić wnętrze! Wazony, zegary, poduszki, pufy, stoliki, doniczki, świeczki, lampy – warto uwzględnić wszystko, co tylko się nasunie. Przy dobieraniu dodatków warto skupić się na dwóch, maksymalnie trzech, współgrających ze sobą kolorach.

Możliwości na odmianę mieszkania jest naprawdę wiele. Wystarczy dobry pomysł, odrobina chęci i czasu, aby wnętrze nabrało nowego, niepowtarzalnego charakteru.