Blog

Jesteś tutaj:

Garderoba dla każdej sypialni

Dodano: | Dodane w Blog

Funkcjonalne rozwiązanieWiele osób uważa, że nie może pozwolić sobie na garderobę. Taki stereotyp powstał w wyniku wyidealizowanych garderób z hollywoodzkich filmów, które były ogromne. Nic bardziej mylnego! Nie trzeba ograniczać się do zwykłej szafy. W każdym pomieszczeniu da się stworzyć choć namiastkę garderoby marzeń.

Mały metraż na tak!

Posiadanie małej sypialni nie musi być wcale zmorą. Wystarczy odpowiednie podejście do tematu stworzenia miejsca na odzież i dodatki, ponieważ możliwości jest wiele. Pierwszym, najbardziej popularnym sposobem oddzielenia stref w sypialni jest parawan. Przy tej opcji warto pomyśleć o zastąpieniu dużej szafy dwoma lub trzema stojakami na wieszaki. Sposób prosty, a nowoczesny. Wystarczy dokupić zawieszane, materiałowe półki na odpowiednie elementy garderoby, a sprawdzi się nawet na małej przestrzeni. Przestrzeń można również oddzielić szafą lub regałem.

Więcej miejsca na szczegóły

Oczywiście, im większy pokój, tym więcej możliwości. Przy większym metrażu, spokojnie można pozwolić sobie na dużą szafę z lustrami, czy osobny regał na buty. Warto pamiętać, że najważniejsze jest funkcjonalne umiejscowienie mebli w garderobie. Na początku trzeba przeanalizować ilość rzeczy, które mają znajdować się w tej sferze. Jest to bardzo ważne, ponieważ trzeba wiedzieć, czy bardziej potrzebne będą w garderobie drążki na wieszaki, czy też półki. Następnie należy zastanowić się, w jaki sposób oddzielić garderobę od reszty sypialni. W dużych pomieszczeniach bardzo popularne jest oddzielenie ich przesuwanymi drzwiami, zasłoną lub ścianką działową. Jak widać, możliwości jest wiele, wystarczy tylko wybrać tą, która najbardziej sprosta oczekiwaniom wizualnym i osobistym.Oddzielna garderoba

Osobny element sypialni

Jeśli jednak istnieje możliwość stworzenia garderoby w oddzielnym pomieszczeniu, tuż przy sypialni, oczywiście warto z niej skorzystać. Dzięki temu sypialnia będzie obszarem dedykowanym głównie snu. W tym przypadku opcji jest więcej. Planowanie powinno zacząć się jednak od ustalenia, ile osób będzie dzieliło tę garderobę. Pary najczęściej dzielą się po połowie, tworząc lustrzane odbicie wyposażenia. Na środku pokoju warto także postawić pufę, aby ułatwić przymierzanie odzieży oraz butów.

Wydzielenie przestrzeni, którą można będzie przeznaczyć na garderobę, jest możliwe niemalże w każdej sypialni. Warto także skorzystać z usług profesjonalisty, który zaaranżuje wnętrze garderoby tak, aby była jak najbardziej funkcjonalna i gustowna.

Zdjęcia pochodzą z: nashhomer.com