Blog

Jesteś tutaj:

Czy warto skorzystać z usług projektanta wnętrz?

Nawet mając pomysł na aranżację wystroju wnętrz, niejednokrotnie można łatwo zgubić się w wielości proponowanych kolorów, materiałów, faktur, dodatków, itd. Często zwyczajnie brakuje na to wszystko czasu i fachowej wiedzy, która znacznie ułatwia działanie w tym kierunku. Na szczęście jest na to rozwiązanie – pomocą służy właśnie projektant wnętrz.

Linijka projektantaZadaniem architekta wnętrz jest kompleksowe urządzanie mieszkań. Opracuje on projekt wnętrza, a także będzie nadzorować jego właściwe wykonanie. Przy tym wszystkim zawsze będzie kierować się oczekiwaniami klienta. Wnętrza, które zaprojektuje, będą nie tylko oryginalne, ale przede wszystkim funkcjonalne i zapewniające domownikom wygodę i poczucie estetyki. Architekt wnętrz może z projektem mieszkania zrobić wszystko – od wyburzenia ścian, poprzez aranżację oryginalnych mebli, aż do wyboru kolorów poduszek. Wszystko zależy od potrzeb klienta. Najczęściej korzysta się z usług projektanta podczas urządzania kuchni i łazienki – czyli pomieszczeń, w których kluczową rolę odrywa ich funkcjonalność. Co zatem może zaproponować projektant wnętrz?

Podstawowym krokiem jest możliwość skorzystania z konsultacji, gdzie projektant zaprezentuje rozwiązania dotyczące optymalnego wyboru mebli, materiałów, oświetlenia czy kolorystyki, korzystając z dostępnych katalogów i wzorników lub podając konkretne adresy salonów lub stron internetowych. Jeśli klient nie ma czasu na spotkania, może wówczas wybrać opcję konsultacji on-line. Wtedy projektant opierając się na zdjęciach wnętrz, komponuje i przesyła klientowi propozycje aranżacji danego pomieszczenia.

Projekt łazienkiInnym, dogodnym rozwiązaniem może być usługa jaką jest projekt koncepcyjny. Jeśli klient ma w głowie pomysły na wystrój mieszkania, wystarczy, że zaprezentuje je architektowi. On dysponując ogromną liczbą środków i pomysłów, z pewnością pomoże w realizacji wizji inwestora. Wykorzysta przy tym swoją cenną wiedzę i doświadczenie, a także skorzysta z inspiracji, z którymi miał szansę się zetknąć. Często proponuje nieszablonowe rozwiązania, które mogą spodobać się jeszcze bardziej albo uzupełnią ewentualne braki. Warto pamiętać, że architekt odpowiednio zestawi i skomponuje różne dodatki, faktury i kolory. Pomoże optycznie powiększyć lub pomniejszyć dane pomieszczenie, a dzięki właściwie dobranym kolorom wprawi domowników w najbardziej pożądany przez nich nastrój.

Nawet wtedy, gdy nie ma się pomysłu na aranżację wnętrza, z pewnością można liczyć na wsparcie architekta. Zaproponuje on klasyczne modele wystroju bądź też oryginalne rozwiązania. Będzie kierować się przy tym upodobaniami domowników i ich oczekiwaniami, co do funkcjonalności czy estetyki danego pomieszczenia. Poleci klientowi wnętrze w danym stylu albo weźmie pod uwagę dostępne urządzenia i inne przedmioty, a także będzie próbował harmonijnie je ze sobą połączyć. Wyzwaniem, któremu sprosta projektant są wnętrza o nietypowych rozmiarach czy kształtach. Z pozornych wad mieszkania, wydobędzie zalety, które przekształci w funkcjonalne rozwiązania.

Pełniejszym rozwiązaniem jest projekt kompleksowy. Zawiera on rysunki i wizualizacje 3D dla poszczególnych wykonawców. Wygodne jest również sporządzenie planu materiałów, które mają zostać użyte podczas inwestycji z uwzględnieniem ich ilości i miejsca zakupu. Projekt ten jest przygotowany tak, by klient przy pomocy wybranej ekipy remontowej, mógł przejść do realizacji planu.

Coraz popularniejszą usługą jest również home staging. Polega ona na profesjonalnym przygotowaniu domu czy mieszkania do wynajmu lub sprzedaży. Przy pomocy projektanta, nowe wnętrze zyskuje na wartości
i w znacznym stopniu odpowiada potencjalnym klientom.

Chcąc skorzystać z porad projektanta wnętrz nie trzeba obawiać się o swoją kieszeń. Bardzo często pierwsze konsultacje są bezpłatne. Poza tym, architekt zawsze ma na uwadze dwie kwestie – oczekiwania klienta i możliwości danego wnętrza starając się je ze sobą optymalnie pogodzić. Niejednokrotnie za pomocą niedrogich i dostępnych materiałów może pomóc urządzić mieszkanie w oryginalny sposób.

Jeżeli szukasz porady fachowca lub chcesz wprowadzić zmiany do swoich wnętrz zapraszamy do kontaktu.